PUBG Mobile, Dünyanın En Hızlı Büyüyen Mobil Oyunu Oldu - TeknoKuzgun

PUBG Mobile, Dünyanın En Hızlı Büyüyen Mobil Oyunu Oldu

Geçtiğimiz ay 156 milyon dolar gelir elde eden PUBG Mobile, en süratli büyüyen mobil oyunu ünvanını ele geçirdi.

PUBG Mobile şu anda dünyanın en tanınmış mobil oyunu ve 100 milyondan çok aktif kullanıcısı var. Aynı vakitte da dünyanın en çok gelir elde eden oyunu olan PUBG Mobile, 146 milyon doları aşan bir gelire sahip.

Oyunun kazancı sadece oyun içi satın almalardan gelmiyor. Çin’in kendisine özel tekrardan markası Game For Peace’ten de geliyor. Çinli brokerlik firması Great Wall Securities, PUBG Mobile’ın 76, Game For Peace’in ise 70 milyon dolar gelir elde ettiğini hesapladı. Bunlar kuşkusuz ki net rakamlar değil fakat gerçeğe çok yakın tahminler.

Game For Peace, teknik olarak daha az kanlı olan bir PUBG Mobile oyunu ve ölen karakterler, kalkıp el sallayarak haritadan çıkıyorlar. Hem de oyun içi bölge çok daha Çin vatanseveri şekilde düzenlenmiş durumda. Çinli yetkililer, Tencent’in PUBG Mobile’ı bizim herkezin bildiği haliyla ülkede yayınlamasına izin vermemişti. Aşağıdaki tweette bu hali görebilirsiniz.


Çin piyasaı, mobil oyun yapımcıları amacıyla girmesi çok basit bir piyasa değil. Ülkenin resmi kurumları, oyunların yozlaştırıcı ve sosyal yapıyı bozan şeyler olduğunu düşünüyor ve ağır kısıtlamalar uyguluyorlar.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar