İNANILMAZ AMD Ryzen 3000 İşlemcisi Turbo Frekansta 5 GHz Barajını Aştı - TeknoKuzgun

İNANILMAZ AMD Ryzen 3000 İşlemcisi Turbo Frekansta 5 GHz Barajını Aştı

AMD, son etkinliklerinden birisinde AMD Ryzen 3000'in yapabileceklerini meydana koydu.

AMD, MSI X570 Godlike anakartı üzerindeki Ryzen 3000'in maksimum turbo frekansında 5.000 MHz'i aştığını kanıtlamış olsa da en yüksek oyun performansını alabileceğiniz frekansın en yüksek frekans olmadığı meydana çıktı.

AMD'nin Ryzen işlemcilerinin hafıza performansı uzun vakittir münakaşa konusuydu ve AMD, birinci kuşak işlemcilerindeki hafıza uyumluluğunun başlangıçta büyük bir problem teşkil ettiğini itiraf etmişti. Şimdiyse bu tür bir bozukluğun olmadığını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Yüksek performans ve uyumluluk hususları Ryzen'in yeni kuşak CPU'larıyla ciddi anlamda geliştirildi ve X570 platformu yardımıyla en süratli belleğin size en iyi tecrübesi yaşatmayacağı kanıtlandı.

Son vakitlerde yapılan Ryzen 3000 etkinliğinde konuşan Travis Kirsch, hafıza performansı ile ilgili bulgular verdi. Açıklamalarındaysa şu ifadeleri kullandı:

"Bellek maksimum turbo frekansına baktığınız vakit MSI Godlike'ın 5 GHz üzerinde bir performans sergilediğini görebiliyorsunuz. Bunu, birinci ve ikinci kuşak Ryzen'lerle karşılaştırdığınız vakit meydana korkunç bir fark çıkıyor."Tüm bunların yanı sıra oyun performanslarındaki optimizasyonlardan bahseden Kirsch, gecikme vakitını optimize etmek isteyenler amacıyla maksimum turbo frekansını CL 16 ya da altında 3.600 MHz olarak ayarlamaları gerekliliğini belirtti.

Oyunlar amacıyla en ideal frekansı 3.733 MHz olarak bildiren Kirsch, daha yüksek frekansların da olası olduğunu belirtti. Tabii ki 5 GHz üzerindeki daha yüksek frekansları isteyenlerin ham hafıza gecikme sürelerinden fedakarlık etmeleri gerekiyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar