Mario'nun Battle Royale Oyunu Çıktı - TeknoKuzgun

Mario'nun Battle Royale Oyunu Çıktı

Oyun dünyasının ikonik markalarından olan Mario'nun hayranı olan bir YouTuber, Mario temalı bir battle royal oyunu geliştirdi.


Nintendo’nun Mario temalı bir battle royale oyunu çıkarmayacağını düşünen bir Mario hayranı, ‘iş başa düştü’ diyerek Mario temalı bir battle royale oyununu yazdı. InfernoPlus adlı YouTuber, HTML5 ile yazdığı kendi sürümünü oyuncuların beğenisine sundu. İnternet tarayıcınızdan direkt olarak oynayabileceğiniz oyunda klavye ya da kontrolcüyü kullanabiliyorsunuz.


InfernoPlus, kendi sürümünü bir özürle tanıtarak “Tüm zamanların en sevilen video oyunlarından birini Battle Royale oyununa çevirmek… cidden ayıptı” dedi.

Oyunun yapımıyla alakalı de bizleri aydınlatan InfernoPlus, orijinal NES sürümünü HTML ile yazıp Java sunucu arka ucu kullandığını bildirdi. Tarayıcı oyunu projesinin tamamlanması 3 hafta gibi bir vakit aldı

Videoda da görebileceğiniz üzere karakteriniz, 74 değişik şahsa karşı parkuru ilk bitiren olmak amacıyla yarışıyor. Tabii ki Mario dünyasına ait bütün tuzakların da oyun ortamında bulunduğunu belirtelim.

Oyun yazılmaya devam etse de oyunu http://www.infernoplus.com adresinden oynamanız mümkün.

Yorum Gönder

0 Yorumlar