Microsoft’un Yeni Nesil Konsolu Scarlett, Xbox One Aksesuarlarını Destekleyecek - TeknoKuzgun

Microsoft’un Yeni Nesil Konsolu Scarlett, Xbox One Aksesuarlarını Destekleyecek

Microsoft’un E3 2019’da detaylarını verilen yeni kuşak konsol projesi ‘Project Scarlett’, Xbox One’a ait bütün aksesuarları ve oyun kollarını destekleyecek.


Microsoft, ‘Project Scarlett’ adlı yeni kuşak Xbox ile ilgili daha çok bilgi verdi. Yeni Xbox, Xbox One oyunlarını, oyun kollarını ve aksesuarlarını destekleyecek. Xbox’un başı Phil Spencer, Microsoft’un Inside Xbox E3 konferansında “Project Scarlett tasarımımız amacıyla düşündük taşındık ve bu konsolun bütün jenerasyonlarla uyumlu olmasını istediğimize karar verdik. Sadece oyunlarla değil, aksesuarlarla da. Oyuncuların bize oyunlar ve aksesuarlar amacıyla ödediği miktarın karşılığını vermek istiyoruz” dedi.

Windows Central’e konuşan Xbox platformunun ortak direktörü Jason Ronald, bunun Xbox One amacıyla şu ana kadar çıkmış Xbox Elite 2 oyun kolu gibi bütün aksesuarlar amacıyla geçerli olacağını onayladı. Ronald, müşterilerini muhakkak mağdur bırakmak istemediklerini belirtti.

Xbox 360 oyun kollarının Xbox One ile uyumlu olmamasıyla beraber bu haber, Xbox oyuncularını sevindirecek bir haber diyebiliriz. Microsoft, Project Scarlett’i 2020 yılının Aralık ayında yeni Halo Infinite oyunu ile beraber pazara sürmeyi planlıyor. Yeni kuşak konsolda 8K çözünürlük desteği, SSD depolama ve ışın izleme (ray tracing) teknolojisi bulunacak.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar