Oyun oynuyor ve ayda 7 bin lira kazanıyorlar - TeknoKuzgun

Oyun oynuyor ve ayda 7 bin lira kazanıyorlar

Çevrimiçi oyunlar son yılların en revaçta eğlencelerinden. Çevrimiçi oyun yayıncılığının da izlenme adedi sıksık bir artış durumunda ve giderek yüksek gelirli bir meslek durumuna geliyor. Oyuncular, ciddi miktarda paralar harcayıp kurdukları bilgisayar sistemleriyle canlı yayın yaparak ayda 7 bin liraya varan paralar kazanıyorlar.

Son birkaç senede tanınmış duruma gelen e-spor ve e-spor yayıncılığı, dünya çapında bulunduğu kadar Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Oyuncular bilgisayarda oyun oynarken bir yandan da canlı yayın yapıyor. Oldukça çok izleyiciye sahip olan bu yayıncılara, izleyiciler istedikleri miktarda bağış yapabiliyor. İzleyici bağışlarının dışında sponsorlar doğrulusunda da desteklenen yayıncılar, oyun oynayarak ya da izleyici ve aboneleriyle sohbet ederek binlerce lira kazanabiliyor.

Oyun yayıncılarından biri olan "Alfa" oyuncu adlı Eskişehirli Metin Çayhan, 2.5 senesi aşkın süredir bu sektörün içersinde bulunduğunu anlattı. İlk önce hobi olarak başlamıştığını bildiren Çayhan, şunları söyledi: "Ama daha sonra çok vaktimi almaya başlayınca iş olarak devam etti. Şu anda bütün geçimimi bu iş yardımıyla yapmaktayım."

Yorum Gönder

0 Yorumlar