Burger King’in Instagram Sayfası, Bir Kişi Tarafından Fena Trollendi - TeknoKuzgun

Burger King’in Instagram Sayfası, Bir Kişi Tarafından Fena Trollendi

Pablo Rochat adlı bir sanat yönetmeni, Burger King'in orijinal İsviçre Instagram sayfasında paylaştığı bir öyküyi kendi çalışmalarına çok benzeterek, Burger King'i trollemeye karar verdi. 6 değişik görselden bir penis resmi çizen Rochat, bu gönderileri peş peşe Burger King'i etiketleyerek paylaştı. Burger King'in etiketlenen resimlerinde peş peşe ve bir tüm durumunda görülen penis resmi, görenleri güldürdü.

1954 senesinde kurulan ve dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden bir tanesi olan Burger King, kimi vakit sarfedilen yağların zararları, kimi vakit da kullandıkları malzemelerle gündeme geliyor. Fakat bu kez Burger King, resim ve video paylaşım platformu Instagram sebebiyle gündeme geldi. Şirketin gündeme gelme sebebi ise bir TROLL girişimiydi.


Pablo Rochat adlı bir sanat yönetmeni, ürettiği içeriklerle San Francisco'nun tanınan isimlerinden bir tanesi. Olaylara genellikle espritüel bir yaklaşım gösteren Rochat, genellikle yaptığı fotoğraf ve video düzenlemeriyle ön plana çıkıyor. Kimi vakit sevimli kedileri, kimi vakit da ünlü isimler üstünde Photoshop çalışmaları yapıyor ve bu çalışmalarını kendi Instagram hesabı üstünden takipçileriyle paylaşıyor. Rochat bu kez, Burger King'in orijinal Instagram hesabını trollemeyi başardı. Burger King'i etiketleyerek çok sayıda gönderiyi peş peşe paylaşan Rochat, bir penis resmi oluşturdu. Dilerseniz direkt olarak o paylaşıma geçelim;
Bu görsellerin ardarda yüklenmiş olması, Burger King'in etiketlendiği görsellere girildiği vakit bir tüm durumunda görülmesini sağlıyor. Tabii bu vakanın meydana çıkmasının sonrasında pek çok kullanıcı benzer gönderiler oluşturup Burger King'i etiketlediği amacıyla şu an bu görseli etiketlenen görseller içersinde görmeniz çok zor. 

Rochat, bu tür bir troll girişimini neden başlattığını da açıkladı. Burger King'in orijinal İsviçre Instagram sayfası bir öykü paylaşımında Rochat'ın çalışmalarına benzer bir gönderi oluşturmuştu. Bu gönderiyi gören Rochat, gerçekte bu çalışmaların konseptinin kendine ait olmadığını fakat kendi çalışmalarına çok benzediğini söyledi. Yasal bir sürecin hem çok vakit alacağını hem de parasal ebatının büyük olacağını ifade eden Rochat, tepkisini bu tür bir yöntemle göstermeyi tercih etmişti. Amacının Burger King'i kızdırmak olmadığını ifade eden Rochat, bu sayede kendilerine hem zekice hem de keyifli bir geri dönüş yaptığını savundu. Eğer gönderinin tamamını görmek ve Rochat'ın Instagram hesabını incelemek isterseniz burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.Yorum Gönder

1 Yorumlar