Path Of Exile Hakkında - TeknoKuzgun

Path Of Exile Hakkında


Path Of Exile denince belkide aklınıza hiç bir şey gelmemektedir fakat Path Of Exile hakkında bir kaç bilgi edindikten sonra böyle bir oyun mu varmış diyebilirsiniz.

Yazıya tam olarak nereden başlayacağımı bilemedim çünkü oyun da o kadar çok fazla şey var ki

Dev bir skill tree

POE denince akla gelen en büyük özelliklerden birisi skill tree oluyor
İnsanlar genellikle skill tree için de kaybolduklarını söylüyorlar.Resimde de gördüğünüz gibi skill tree devasa boyuta.

Oyun bedava

Genellikle böyle oyunlar ya paralı ya da P2W yani kazanmak için para ile eşya almanız gereken oyunlar oluyor fakat POE kesinlikle P2W ile yakından uzaktan çakışmıyor.Bedava bir oyun için böyle güzel içerikler insanı şaşırtıyor.


Çok Fazla Görev Ve Bölüm VarDediğim gibi oyun anlatmakla bitmez.Oyunumuz ACT diye adlandırılan bölümlerden oluşuyor.Her bölümde bir sürü görev mevcut.Görevler genellikle şehir meydanı gibi bir alanda NPCler tarafından veriliyor.Her ACT sonunda bir BOOS bizi bekliyor. Booslar normal düşman npclere göre daha fazla bizi zorluyorlar.

Hala Güncelleniyor

 Oyunun çıkmasından yıllar geçse bile oyun aşk ile devam ettiriliyor ve ettirilecek gibi duruyor.(Çıkış Tarihi 23 Ekim, 2013)

Peki adamlar bu kadar şey yapıyor ama gelir kaynakları ne,nedir 

Oyun da bir market mevcut fakat karakterinizi güçlendirecek özellikler satmamakta genellikle karakterimizi özelleştirebileceğimiz eşyalar satmakta.

Hikaye

Öncelikle şunu söylememe izin verin, oyunun tasarımı ve atmosferi açık bir şekilde +18 içeriğe sahip. Oyun tam olarak bir dark fantasy örneği. Hem de tasarımcılar, kan ve vahşet konusu ile ilgili ellerini hiç de ödlek alıştırmamışlar. Bazı haritalarda oynarken tedirgin olmamak elde değil. Birçok yaratık da oldukça çirkin ve korku verici olarak tasarlanmış. Oyunun çapında karanlık bir hava hakim ve renkler de buna ideal seçilmiş. Oyunda karşılaşacağınız arkadaş canlısı npc karakterlerin ve toplulukların çoğunlunda büyük bir umutsuzluk ve korku hakim zira sonsuz yaratık ve sadist kötü adamla çevrili durumdalar. Size düşman olanların ise keyfi gayet yerinde, zira oldukça kazandıkları bir savaşın içindeler ta ki siz çıkıp gelene kadar.Oyuna detaylı sebeplerle Wraeclast adasına sürgün edilmiş 7 karakterden birisini seçerek başlıyoruz. Wraeclast, Oriath imparatorluğundaki detaylı suçluların ve dışlanmışların gönderildiği bir sürgün adasıdır. Ada bubugünümüzde hayatta kalmanın nerdeyse imkânsız bulunduğu ve sonsuz tehlikenin bulunduğu bir yerdir. Fakat geçmişinde, Vaal olarak tanınan ve teknoloji konusu ile ilgili çok ilerlemiş bubugünümüzde ise tarihin tozlu sayfalarına karışmış bir uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. Vaal‘ın sırlarına erişmek amacıyla çok sayıda bilim adamı da bu adaya gönderilir. İçlerinden Malachai adlı birisi ise yaptığı sonsuz tecrübe ile buradaki birtakım gem‘lerin insanlara ölümsüzlüğe kadar uzanan detaylı güçler verdiğini keşfeder. Fakat bu gem’ler ve onların arkasındaki sır Malachai ve adamlarını yozlaştırarak tesiri altına alacaktır. Bu noktadan sonra Malachai, hizmetkarları ile beraber adanın üzerinde terör estirmeye başlar.Sürgün edildiğiniz gemi batınca kendinizi Wraeclast‘ın zombilerle dolu bir sahilinde karaya vurmuş olarak buluyorsunuz. Sahilin sonucunda tespit edilen küçük bir kampa ulaştığınız vakit ise bu insanların tek umudu olarak adayı tesiri altına alan güçlerle harp içersinde buluyorsunuz kendinizi. Path of Exile’ın genel öyküsü her ne kadar başlangıçta biraz zayıf görünse bile oyun içersinde tespit edilen yazıtları ve hikayeye yönelik metinleri atlamak yerine okursanız bunun yalnızca öyle göründüğünü farkedersiniz. Genellikle de düşman olarak karşılaştığımız karakterlerin hikayeleri gerektiğince tatmin edici. Bu noktada benim en çok tercih edilen hikayemin ise Merveil ve Daresso‘nun öyküsü olduğunu da belirtirim.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar