Popüler mobil oyun PUBG, geçtiğimiz ay 146 milyon dolar gelir elde etti - TeknoKuzgun

Popüler mobil oyun PUBG, geçtiğimiz ay 146 milyon dolar gelir elde etti

Son günlerin en tanınmış oyunu oyunlarından PUBG, geride bıraktığımız ay elde ettiği 146 milyon dolar gelirle en çok hasılat gerçekleştiren mobil oyun oldu.

Teknoloji haberleri sitesi The Verge'nin haberine göre, 100 milyondan çok aylık oyuncu sayısıyla dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan PUBG, geride bıraktığımız ay 146 milyon dolardan çok gelir sağlayarak en çok hasılat gerçekleştiren mobil oyun oldu. 

Oyunun gelirleri sadece oyuncuların satın aldığı üyelik paketi ve oyun içeriklerinden oluşmuyor. PUBG'nin Çin versiyonu olan Game For Peace oyunu da gelir kalemlerinin yükselişinde mühim rol oynadı. PUBG geride bıraktığımız ay toplam 146 milyon dolar gelir elde ederken, bu gelirin 70 milyon dolarlık alanı oyunun Çin amacıyla uyarlanmış versiyonu olan Game For Peace'den sağlandı.

PUBG'nin Çin amacıyla uyarlanmış versiyonu olan Game For Peace, 'milliyetçi' özelliklere sahip ve daha az kan içeriyor. Örneğin, PUBG'de yer alan oyundan elenen oyuncunun kan havuzunda ölmesi sahnesi oyunun Çin versiyonunda yer almıyor.

Oyunların Çin'e göre uyarlanması, Çin hükümetin uygulamalarından kaynaklanıyor ve oyun yapımcıları yönünden bir engel olarak değerlendiriliyor. Çin hükümeti Şubat ayında video oyunlar amacıyla yeni lisans vermeyi durdurmuş ve oyunlara detaylı vakit limitleri getirmişti.

Örneğin, Çin'in tanınmış oyunlarından olan Honor of Kings amacıyla, 12 yaşın altındaki çocuklar amacıyla 1 saate kadar, 12 ile 18 yaş arasındaki çocuklar amacıyla 2 saate kadar oynama limiti koyulmuştu

Analistler, oyunların bölgeye uyarlanmasının gelirleri olumsuz etkileyeceğini düşünse de PUBG'nin geride bıraktığımız ay gelirlerinin aşağı yukarı yarısını oyunun Çin versiyonu Game For Peace'den elde etmesi uyarlama oyunlara karşı bakışı değiştirebilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar