İnternet Sitenizin Hızını Ölçmek İçin En İyi 2 Site - TeknoKuzgun

İnternet Sitenizin Hızını Ölçmek İçin En İyi 2 Site


Merhaba değerli okurlarım, biliyorum bir süre sitemi  boşladım. Fakat bu yazımda sizlere güzel bir kaç site önereceğim. İnternet sitesi sahipleri için bu siteler 2 kat değerli. İsterseniz hemen yazımıza geçelim.  • İnternet sitesi hızı neden önemli?


Biliyorsunuz internet sitesi açılış hızı SEO için çok önemli bir etkendir. Hem siteyi sıralama olarak daha üst yerlere çıkartırken, sitenize gelen ziyaretçiler içinde hızlı giriş yapmayı sağlar.  • İnternet sitemiz için hız önemli bir etken bunu anladık ama bu hızı neye göre ölçeceğiz?

Sizlere vereceğim bu siteler otomatik olarak internet sitelerinizin hızını ölçecek ve tablo olarak size verecektir.


Kullanımı çok kolay olan googla ait internet sitesi hızı ölçme sitesi.
Kullanımını anlamayanlar için kısa bir özet geçeyim. 


İlk olarak site karşımıza geldiğinde boş olan metin yazma kısmına sitemizi giriyoruz.  ' http://www.olimposlu.com/ ' Bu şekilde girmeniz gerekli.

Bir kaç saniye sonra sitenizin hız değeri karşınızda oluyor. Daha fazla veri isterseniz sitenin biraz aşağı kısmına inerek neyin sitenizi yavaşlattığını ne kadar yavaşlattığını görebilirsiniz.Bir önceki site gibi çalışıyor bu sitemizde. En çok kullandığım sitelerden biridir kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.Boş kısıma sitenizin adresini ' http://www.olimposlu.com ' bu şekilde yazıyorsunuz. Ardından Test Your Site kısmına bir kere basarak işleme başlıyorsunuz.

Gördüğünüz gibi site yüklenme hızı karşımızda oluyor. Aşağı inerek daha fazla detayı görebilirsiniz.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar