En kaliteli Vpn'ler - Vpn Nedir? - Vpn Ne İşe Yarar? - TeknoKuzgun

En kaliteli Vpn'ler - Vpn Nedir? - Vpn Ne İşe Yarar?


T ekrardan bütün okurlarıma merhabalar. Bu günkü yazımda sizlere en kaliteli vpn programlarını listeledim. Ayrıca sizler için uygun fiyatlı kaliteli bir vpn servisinden kod aldım. Fakat listeye geçmeden önce vpn nedir, vpn ne işe yarar, vpn ile ne yapabiliriz gibi sorularınıza cevap vermek istiyorum.

  • VPN NEDİR?

VPN, Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmış halidir ve en asli manasıyla internete diğer bir IP adresi üzerinden bağlanmanızı gerçekleştiren hizmettir. VPN, bağlantınızı güvenilir duruma getirir ve rastgele bir ağa bağlanırken sizin bağlantınızı şifreler ve kimliğinizin bulunamamasını sağlar. Aynı vakitte ülkenizdeki yasaklı sitelere, kısıtlanmış sitelere ya da IP’lere tekrar VPN yardımıyla bağlanabilirsiniz. Aynı vakitte VPN sistemi gönderdiğiniz, aldığınız bütün bilgileri kendisi şifrelediğinden 3. şahısların ne yaptığınızı görmesine izin vermeyen bir emniyet sistemi olarak da kullanılabilir.

NordVPN WW

Ancak şu şekilde bir problem var ki VPN hizmeti gerçekleştiren uygulamalar-firmalar genel olarak size evvelce bir deneme zamanı sunar daha sonra bunun kesintisiz, limitsiz, süratli bir hizmet şeklinde devam ettirmeniz amacıyla sizden ek ücret isterler. Aynı vakitte bağlandığınız sunucu büyük ihtimalle değişik ülkelerden olacağından PİNG bozukluğu yaşayabilmeniz olasıdır. Eğer bedava ve süratli internet gerçekleştiren bir VPN bulursanız gerçekte normal kullandığınız internetten daha mantıklı bir kullanım olarak gözükebilir.

  • VPN Ne İçin Kullanılır ?


  1. Kısıtlı ve Yasaklı Sitelere Giriş

Bildiğiniz geçmiş senelerde  Youtube, Twitter gibi yüksek trafiğe sahip legal sitelerin bile yasaklandığını gördük. Genellikle bu hallerde insanlar VPN programlarını, hizmetlerine büyük ölçüde gereksinim duyuyor. VPN sizin adresinizi diğer bir ülkede gibi göstererek ve bilgileri şifreleyerek gönderdiğinden rastgele bir yasaklama ya da kısıtlamaya uğramadan bağlanmanızı sağlıyor.

  1. İş veya Okul Ağına Ulaşmak
Uzaktan yapılan işlerin çoğunda emniyet yönünden şirketin size verilen adreslere bağlantı yapılması istenir. Aynı şekilde okul ağının idaresi içersinde VPN ile bağlantı yapmanız önemlidir.NordVPN WW

  1. Dosya indirmek (Torrent vs.)
Bildiğiniz gibi ülkemizde neredeyse tüm Torrent siteleri yasaklanıyor. Bunun nedeni oluşturulan yasadışı dosya indirmeleridir. Dosya indirirken her ne kadar hızınızı yavaşlatsa da VPN kullanmanız güvenliğiniz yönünden daha sıhhatli olacaktır.

  1. Her Türlü Gizlilik ve Güvenlik
İnternet kullanımınızda emniyet mühim bir unsurdur. Genellikle banka bilgileriniz gibi mühim bulgularınızin 3. şahısların eline geçmemesi amacıyla VPN programlarını tercih edebilirsiniz. Bu programlar yardımıyla verileriniz şifreleneceğinden kötü niyetli şahıslar bulgularınıze basitçe erişemeyecektir.  • Kaliteli Vpn Uygulamaları
İlk sırada kesinlikle Nord Vpn yer alıyor çünkü kaliteli hizmeti ve ucuz fiyatıyla bilgilerinizi koruyor ve bilgilerinizin çalınma olasılığını en aza düşürüyor. Bana tıklayarak ucuz fiyata NordVpn alabilirsiniz.


İkinci sırada VpnHub yer alıyor. Kaliteli olması ve bedava kullanma özelliği ile sınırsız bir biçimde vpn programını kullanabiliyorsunuz. Bana tıklayarak VpnHub indirebilirsiniz.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar