Adsense Sellers.json Nedir - TeknoKuzgun

Adsense Sellers.json Nedir

Adsense geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme getirdi. Sellers.json adı ile gelen bu uyarı hepimizi şaşırttı çünkü kimse ne olduğunu bilmiyordu. Bu yazımızda sizlere sellers.json nedir ne değildir bunları detaylı bir biçimde anlatacağız 

 Adsense sellers.json nedir, sellers.json adsense ne işe yarar, adsense, sellers,json, 

Adsense Sellers.json Nedir ?

sellers.json, reklam ekosistemindeki şeffaflık düzeyini artıran ve sahtekarlıkla mücadele edilmesine yardımcı olan bir IAB Tech Lab standardıdır. sellers.json, satıcı bilgilerini içeren bir herkese açık dosya üzerinden çalışır. Yayıncılar, AdSense hesaplarının türüne bağlı olarak dosyada işletme adlarını veya kendi adlarını paylaşmayı seçebilir. Böylece, reklamverenlere, yayıncıların kimliğini öğrenme ve doğrulamada kullanabilecekleri güvenli bir yöntem sunulmuş olur.

Bilgilerinizi şeffaf hale getirmeniz ve işletme adınızın veya kendi adınızın listelenmesine izin vermeniz önerilir. Böylece, reklamverenler envanterinizi doğrulayabilir. Bilgileriniz şeffaf olmadığında, reklamverenler adınızı göremez. Bu durum, elde ettiğiniz geliri etkileyebilir.

Wmaracında bir kullanıcının yazdığı açıklamaya göre : Yaptığım araştırmalara göre , Seller.Json reklam veren firmaların sizin hakkınızda bilgi sahibi olarak reklam engelleme hakkına sahip olmasına , ya da eğer sitenizi ve yayıncı kimliğinizin geçmişini beğenirse , TBM oranını daha yükselterek sizin sitenize özel reklam yayınlama hakkına sahip olabileceğini sağlıyor.

Daha Net olarak anlatırsak ; Sellers.Json olayına Şeffaf derseniz , REKLAM VEREN FİRMALAR sizin sitenizi , adınızı soyadınızı , Adsense yayıncı kimliğinizi görebilecek. Bu şekilde eğer sitenizi kaliteli görürse reklam kalacak , beğenmezse " bu sitede benim reklamım yayınlanmasın " diyecek ve o firmanın reklamı bir daha sizin sitenizde çıkmayacak.! Bu nedenle ben direk kapattım. Gizli kalması daha iyi...


Yorum Gönderme

0 Yorumlar