Csgo Sunucuda Bulunan Botlar Nasıl Kicklenir ? - TeknoKuzgun

Csgo Sunucuda Bulunan Botlar Nasıl Kicklenir ?

 

Counter-Strike: Global Offensive’de botlar uzun bir yol kat etti. Yeni bir güncellemeden sonra modeler daha iyi ve çok daha korkutucu görünüyorlar. Yeni modele rağmen, özellikle bir oyunda istemediğinizde botlar can sıkıcı olabilir.

Csgo botları ısınmak için bazen işe yarasalarda arada sırada çok gereksiz olabiliyorlar. En çokta sis bombası atışları denerken, yeni haritalar öğrenirken, atış yaparken.

Eğer csgo oyundaki botlar nasıl kicklenir yani nasıl oyundan atılır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Geliştirici Konsolunu Aktif Edin / Csgo Oyundaki Botlar Nasıl kicklenir

csgo wallpaper

Botları tekmelemenin ilk adımı, geliştirici konsolunu etkinleştirmektir. Bu, çeşitli komutları girebileceğiniz bir menü açmanıza olanak tanır.

Geliştirici konsolunu etkinleştirmek için, CS: GO’yu başlatır başlatmaz ana ekrandaki seçenekler menüsünü tıklayın. Ekranın üst kısmında çeşitli alt menüler göreceksiniz. Oyun Ayarları’na tıklayın. Menünün ilk bölümünde, Developer Console’u Etkinleştir (~) seçeneğini göreceksiniz.

Seçeneğin yanındaki açılır menüyü açmak için tıklayın ve Evet olarak değiştirin.

Geliştirici Konsolu Oyun İçinde Nasıl Açılır ?

Geliştirici konsolu etkinleştirildiğinde, hangi tuş ile açıldığını bilmeniz gerekir. CS: GO için varsayılan tuş ataması ~ şeklindedir. Farklı bir seçeneği tercih ederseniz, bunu klavye ve fare ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Keybind, kodu girebileceğiniz özel bir menü açmanıza izin verir. Bir kez bastığınızda, ekranda gri bir menü açılır. Menünün altında, komutları girebileceğiniz bir metin kutusu var.

Csgo Botları Nasıl Kicklenir ?

Metin kutusu ve gri menü, çok sayıda kod ve komut çalıştırmak için kullanılır. Bu durumda amaç, botları atmaktır.

Doğru sonuç için doğru koda sahip olmak önemlidir. Bu durumda komut nispeten basittir.

İlk olarak şunu yazın: mp_limitteams 1 bu, botları bir kez başlattığınızda, oyuna yeniden katılmamalarını sağlar.

Sonra, şunu yazın: mp_autoteambalance 0, bu botların otomatik dengelenmesini engeller.

 Ardından, komut satırına bot_kick yazın ve ardından enter tuşuna basın. Bu botları oyundan fırlatacak 😀

Kodun işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için, sohbette “Oyuncu BOT ___ Oyunu terk etti (Konsol tarafından atıldı)” yazan bir bildirim görmelisiniz.

Herhangi bir noktada, ister takımınızda ister rakip takımda olsun, botların oyuna geri dönmesini istiyorsanız, onları yeniden yerleştirmek de aynı derecede basittir.

Gri menüdeki komut satırına bot_add t veya bot_add ct yazın. T olanı yazarsanız Terrorist takımına, CT olanı yazarsanız Counter Terrorist takımına botları ekler.

Sonuç: Csgo Botları Oyundan Kicklendi

Botları kaldırmak yalnızca özel bir sunucudaysanız veya bot ekleme ya da kaldırma izniniz varsa işe yarar. Oyununuzu özel hale getirirseniz, bu bir sorun olmamalı. Ancak bir topluluk sunucusuna katılırsanız, sunucudaki bot sayısını kontrol etme yeteneğinizi kaybedersiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar